Ogłoszenia parafialne, intencje mszalne

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

21.07.2024

•  Przeżywamy trzecią Niedzielę lipca. Serdecznie witam wszystkich Parafian i Gości.
  • Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na cele parafialne i inwestycyjne.
  • W minionym tygodniu została umyta północna ściana na plebanii od strony parkingu i 2 daszki kapliczek. Udało się to wykonać dzięki zakupionemu sprzętowi.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła czcić będziemy:

–  w poniedziałek:  św. Marię Magdalenę

– w środę:  św. Kingę – patronkę diecezji

– w czwartek:  św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa

– w piątek: świętych Joachima i Annę – rodziców Matki Bożej

• W przyszłą Niedzielę w naszej parafii będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Modlitwa błogosławieństwa będzie w kościele po każdej Mszy świętej. Następnie udam się na parking, aby pokropić pojazdy wodą święconą. Każdy kierowca otrzyma specjalną modlitwę kierowcy, którą można umieścić w dowolnym miejscu w samochodzie, bo jest ona na specjalnym przylepnym rzepie.
  • Wszystkie ofiary z przyszłej Niedzieli, łącznie ze składką, przeznaczone są na cele Misyjne, szczególnie na zakup środków transportu dla Misjonarzy, którzy często obsługują po kilka parafii oddalonych od siebie dziesiątki, a nawet setki kilometrów.
  • Wczoraj rozpoczęła się procedura zakładania elektronicznych Ksiąg Przeglądów Budowlanych dla trzech obiektów oddanych do użytku w naszej parafii – dwóch Kościołów i plebanii. Takie Księgi to wymóg europejski obowiązujący od przyszłego roku. Ks. Biskup powołał grupę inżynierów z uprawnieniami do robienia takich przeglądów i prowadzenia elektronicznych ksiąg. Wczoraj została już zbadana instalacja gazowa w Kościele i na plebanii, zostały sprawdzone gaśnice – musi być wg najnowszych przepisów jeszcze jedna w Kościele w Śnietnicy i jedna więcej w Stawiszy. Został sprawdzony hydrant przeciwpożarowy. W najbliższych dniach będzie sprawdzana instalacja elektryczna w Kościele, bo minął już 5 letni trmin od jej montażu. Na plebani i w Stawiszy jest wszystko aktualne, bo nie dawno były oddawane te budynki,. Trzeba tylko wszystkie dane wprowadzać do Ksiąg elektronicznych, do których ma dostęp Państwowy Nadzór Budowlany.
  • Bardzo serdecznie dziękuję janowi i Zofii Struzik za ofiarę 200 zł. na rzecz parafii z okazji ślubu córki Moniki. Piotrowi i Katarzynie Koszyk za ofiarę 200 zł z okazji ślubu syna Dariusza oraz Nowożeńcom: Dariuszowi  i Monice za ofiarę 200 zł. na rzecz parafii.
  • /Stawisza/ Dziękuję za posprzątanie Kościoła na dzisiejszą Niedzielę następującym rodzinom: ……. . Na następną Niedzielę proszę o posprzątanie Kościoła dwie kolejne rodziny.
  • W najbliższy poniedziałek, czyli jutro (15.07.) w Stawiszy wywóz odpadów zmieszanych i BIO oraz 25 lipca, tj. w czwartek w Stawiszy wywóz odpadów segregowanych. W Śnietnicy wywóz odpadów segregowanych będzie 26 lipca, tj. w najbliższy piątek.
  • Msze św. w najbliższym tygodniu będą odprawione w nast. intencjach:

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia, składam najserdeczniejsze życzenia. Waszą codzienność oraz wszystkich przebywających na wakacjach i urlopach oraz pracujących w zakładach, w gospodarstwach i na roli, będę polecał opiece Matki Bożej oraz wstawiennictwu św. Andrzeja Boboli.

INTENCJE  MSZALNE

od 22.07.  do  28.07.2024

ŚNIETNICA

Poniedziałek

18.00  – Za + Stanisława Koszyka – od Zarządu i członków Koła Łowieckiego „Rosomak” w Śnietnicy

18.00 – Za + Stanisława Koszyka –od rodziny Wawryn

Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

18.00 – Za + Bogdana Warzecha w 30 dzień śmierci – od mamy

18.00 – Za + Stanisława Koszyka – od Mariana Rak

18.00 – Za + Stanisława Koszyka – od Józefa i Barbary Koszyk

Sobota –

7.00 – Za  + Stanisława Koszyka – od Franciszka i Małgorzaty Koszyk z Kąclowej

14.00 – Msza ślubna: Anny Warzecha i Wojciecha Żychowskiego

NIEDZIELA

7.30 – O dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Oliwiera Liszka z okazji 1 Roczku – od Rodziców

11.00 – O dalsze zdrowie, potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla Sylwestra i Urszuli Szczerba z okazji 20 – lecia małżeństwa

STAWISZA

NIEDZIELA

9.30 – O dalsze zdrowie, potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla Ks. Mirosława Króla z okazji 25 lecia kapłaństwa – od Chrzestnej

„BOBOLÓWKA” W SIERPNIU  2024 R.

Najbliższa Msza święta ku czci św. Andrzeja Boboli w intencjach zbiorowych będzie:

16 sierpnia 2024 roku /piątek/ o godzinie 18.00

Program:

• 17.30 – Modlitwa Różańcowa
  • 17.55 – Odczytanie zamówionych intencji Mszy świętej zbiorowej
  • 18.00 – Msza święta z kazaniem w intencjach zbiorowych.
  • Bezpośrednio po Mszy świętej, nabożeństwo dziękczynno – błagalne: modlitwa za Ojczyznę, modlitwa o uproszenie łask, odczytanie próśb i podziękowań, litania do św. Andrzeja Boboli
  • Na zakończenie ogólne błogosławieństwo Relikwiami św. Andrzeja Boboli. Dla chętnych również indywidualne ucałowanie Relikwii.

Okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.00 i podczas nabożeństwa.

Serdecznie zapraszam: Ks. Józef  Rosiek – proboszcz parafii Śnietnica.

Intencje Mszy Świętej zbiorowej

ku czci św. Andrzeja Boboli –