Rok 2021

Rok Pański 2021

W związku z awarią dotychczasowego Serwera, na którym parafia rzymskokatolicka p.w. św. Andrzeja Boboli w Śnietnicy miała swoją stronę parafialną, bezpowrotnie zostały utracone zapisywane ważniejsze wydarzenia z trzech poprzednich lat. Z biegiem czasu postaram się ważniejsze wydarzenia uzupełnić, które zostały utracone.

Wizytacja Kanoniczna parafii Śnietnica.

W związku z panującą pandemią, wizytacja kanoniczna parafii była rozciągnięta w czasie. Początkowy termin wizytacji został ustalony na kwiecień 2020 roku, lecz czas pandemii sprawił, że podsumowanie wizytacji kanonicznej przez ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza nastąpiło w dniach: 6-7 marca 2021 roku.

Ks. Biskup rozpoczął wizytację w sobotę 6 marca. W pierwszej kolejności zostały nawiedzone świątynie i cmentarze w Śnietnicy i w Stawiszy. Wieczorem odbyło się spotkanie połączonych Rad Duszpasterskich Śnietnicy i Stawiszy oraz członków Parafialnego Zespołu Charytatywnego. Dzień sobotni zakończył się rozmową z pracownikami parafialnymi oraz wizytacją kancelarii parafialnej i podpisaniem ksiąg.

Oficjalne powitanie Ks. Biskupa przez ks. proboszcza i parafian odbyło się w Niedzielę 7 marca na Mszy św. o godzinie 7.30. na Mszy św. Ks. Biskup wygłosił Słowo Boże, udzielił błogosławieństwa i po Mszy świętej spotkał się z Różami Różańcowymi.

O godzinie 9.30 Ks. Biskup sprawował Mszę świętą w Kościele Pomocniczym w Stawiszy oraz po Mszy świętej spotkał się z ministrantami, lektorami i scholą.

Podczas uroczystej sumy w kościele parafialnym w Śnietnicy, uczniowie klas pierwszych Szkół Ponadpodstawowych przyjęli sakrament Bierzmowania. Podczas tej Mszy świętej Ks. Biskup podsumował wizytację i udzielił całej parafii pasterskiego błogosławieństwa. Oto kilka fotograficznych wspomnień z Wizytacji Kanonicznej Parafii:

Wielkopostne Rekolekcje Parafialne 2021

Mimo trwającej jeszcze pandemii oraz pomimo różnych ograniczeń, odbyły się w tym roku Rekolekcje Parafialne, które miały za cel przygotować jak najlepiej Parafię do przeżywania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Rekolekcje rozpoczęły się w V Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 21.03. W rekolekcjach parafialnych uczestniczą również dzieci szkolne wraz ze starszymi, ponieważ nadal nauka odbywa się systemem zdalnym i nie można zorganizować oddzielnych rekolekcji szkolnych. Rekolekcje Wielkopostne przeprowadził Ks. mgr Marcin Bukowiec – wikariusz parafii Ropa.

Wielkanoc 2021

Nadal trwa czas epidemii, która rozpoczęła się w marcu 2020 roku. To już drugie Święta Wielkanocne z wprowadzonymi ograniczeniami sanitarnymi. W tym roku w naszej parafii Tridumm Paschalne odbyło się w nieco ograniczonym zakresie zarówno w kościele Pomocniczym w Stawiszy jak również w kościele Parafialnym w Śnietnicy.
Mimo bardzo trudnego czasu, bardzo wielu parafian przychodziło w ciągu dnia na prywatną adorację Pana Jezusa w Ciemnicy oraz na adorację przy Grobie Pańskim. Ze względu na pandemię, parafia zrezygnowała z warty strażackiej przy Grobie Pańskim. Strażacy przygotowali w Wielką Sobotę obrzęd poświęcenia ognia i uczestniczyli w procesji Rezurekcyjnej w Śnietnicy i w Stawiszy.

W Wielką Sobotę chcąc umożliwić wszystkim wiernym poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny, poświęcenia pokarmów odbywały się co godzinę. Oto kilka fotograficznych wspomnień z ograniczonego Triduum Paschalnego 2021.