Rok 2021

W związku z awarią dotychczasowego Serwera, na którym parafia rzymskokatolicka p.w. św. Andrzeja Boboli w Śnietnicy miała swoją stronę parafialną, bezpowrotnie zostały utracone zapisywane ważniejsze wydarzenia z trzech poprzednich lat. Z biegiem czasu postaram się ważniejsze wydarzenia uzupełnić, które zostały utracone.

Nadal trwa czas epidemii, która rozpoczęła się w marcu 2020 roku. To już drugie Święta Wielkanocne z wprowadzonymi ograniczeniami sanitarnymi. W tym roku w naszej parafii Tridumm Paschalne odbyło się w nieco ograniczonym zakresie zarówno w kościele Pomocniczym w Stawiszy jak również w kościele Parafialnym w Śnietnicy.
Mimo bardzo trudnego czasu, bardzo wielu parafian przychodziło w ciągu dnia na prywatną adorację Pana Jezusa w Ciemnicy oraz na adorację przy Grobie Pańskim. Ze względu na pandemię, parafia zrezygnowała z warty strażackiej przy Grobie Pańskim. Strażacy przygotowali w Wielką Sobotę obrzęd poświęcenia ognia i uczestniczyli w procesji Rezurekcyjnej w Śnietnicy i w Stawiszy.

Wielkanoc 2021 – TRIDUUM PASCHALNE
W Wielką Sobotę chcąc umożliwić wszystkim wiernym poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny, poświęcenia pokarmów odbywały się co godzinę. Oto kilka fotograficznych wspomnień z ograniczonego Triduum Paschalnego 2021.